Kuidas armastus on seotud sõltuvusega?

Sõltuvusse ei satuta üksnes alkoholist või uimastitest. Ka liigne interneti kasutamine, hasartmängu mängimine, tubaka tarvitamine, liigsöömine või ostuhullus võivad saada sõltuvusteks. Ja see nimekiri võib veelgi jätkuda. Psühholoogid on teinud kindlaks, et sõltuvus võib alguse saada igavusest või uudishimust, et asendada ebameeldivad tunded millegi meeldivaga. Kui tegevusest saab peamine ajatäide ja ülejäänud elu jääb seisma, ongi käes sõltuvus.

Samasuguse tulemuseni jõuti katselaboris, kus katseloomad said valida kahe joogianuma vahel – naudingut pakkuv segu ja puhas vesi. Kui  katseloomade sotsiaalsed ja füsioloogilised  vajadused olid täidetud, ei tundnud loomad huvi naudingut pakkuva joogi vastu. Sama katset oli varasemalt läbi viidud tühjas puuris üheainsa isendiga, mille tulemusena valis katseloom naudingut kaasa toova joogisegu.

Continue reading “Kuidas armastus on seotud sõltuvusega?”

Mis on hommikupäevik?

Hommikupäeviku mõte tuleneb oma loovuse elluäratamisest, sest see kuidas me kirjutame või maalime, mõjutab kuidas me end tunneme või mõtleme. Ka maalimine on üks päeviku pidamise viise. Päeviku pidamine võib muuta meid enda vastu leebemateks, sest me ei ole enam nii meeleheitel ja muutume enda vastu vähem karmimaks. Seda võib nimetada kaastundeks iseenda vastu, mis on esimene samm oma loovuse ja loojaga kohtumiseks.

Continue reading “Mis on hommikupäevik?”

VajadusTEST

Käisin 2017 a sügisel vaatamas tantsuetendust „VajadusTEST“. Omapäraseks teeb etenduse külastuse juba sinna jõudmine. Just samal hetkel, kui olin sõitmas autoga kümne minuti teekonna kaugusele Tallinna Puuetega Inimeste Kojas toimuvale etendusele, hakkas sadama meeletult lumelörtsi. Seda tuli nii palju, et võimatu oli autoaknast välja näha. Olenemata maksimaalse kiirusega töötavatest kojameestest ei õnnestunud tihedast sajust läbi näha.

Continue reading “VajadusTEST”