Grupp täiskasvanud nähtamatutele lastele

Grupp alustab 18. veebruaril 2019 Arengukeskus Avituses, Koskla 16.

Kohtume järgnevatel esmaspäevadel: 18.veebruar,  25. veebruar 4. märts, 11. märts, 18. märts, 1. aprill, 8. aprill, 15. aprill ja 29. aprill.

Nähtamatut last ei pandud perekonnas tähele, teda ei kuulatud. Teda nagu poleks olemas olnudki. Nähtamatu olemine võis olla turvaline kasvades keerulises keskkonnas.Tihti polnud vanematel tema jaoks ühel või teisel põhjusel lihtsalt aega. Nähtamatu laps veetis oma aja uneledes, raamatuid lugedes, telekat vaadates – tehes tegevusi, kus oli võimalik teistest eralduda.
Täiskasvanuna ei kuulu ta tihti kuhugi, ühtaegu ihkab ja pelgab tähelepanu, on vaikne ja arg, kardab lähedust, on häbelik, tal on raskusi suhete loomisega, ta isoleerib ennast teistest, sest ainult nii suudab ta end turvaliselt tunda. Kuna ta pole teistega piisavalt suhelnud, pole saanud areneda ka sotsiaalsed ja suhtlemisoskused. Tal on raskusi emotsioonide väljendamisega. Oma emotsioonide tundmise vältimiseks võib ta näiteks mattuda töösse, üle süüa või kaduda tundideks internetti.
Nähtamatu laps on üks kaassõltlase rolle. Meil võib selle kõrval olla ka teisi kaassõltlase rolle (must lammas, kloun jne), aga see grupp on neile, kes tunnevad end ära eelkõige nähtamatu lapse kirjelduses. Grupis kasutame erinevaid loovmeetodeid, vestleme, arendame sotsiaalseid oskuseid, teeme teste jne.

Ühe korra osaluspanus 15€
Kohtume kolm korda kuus esmaspäeviti 18:15-20:00.
Vajalik eelnev registreerimine iren.presmann@kogemused.ee või elereet.ehelaid@kogemused.ee
Asukohaks on Arengukeskus Avitus http://www.avitus.ee/

Gruppi viivad läbi kogemusnõustajad
Ele- Reet Ehelaid
Iren Presmann

Loe ka artiklit SIIT.