Saa tuttavaks kunstniklapsega

Üks väga tore tööriist loovuse tervendamisel on kohtumine oma sisemise kunstniklapsega.

See võib küll tunduda lihtsalt meelelahutusena, aga töötab tegelikult väga hästi.

Mis siis ikkagi on kohtumine oma sisemise kunstniklapsega?

See on eriline aeg nädalas, näiteks kaks tundi, pühendatud sinu loova teadvuse, sinu sisemise kunstniku eest hoolitsemisele. See on selline retk või üritus, mida sa plaanid ja kuhu sa ei võta kaasa mitte kedagi teist. Ainult sina ja su sisemine kunstnik. Ja pane tähele – ei armsamat, ei sõpru, abikaasat ega lapsi – mitte kedagi.

Kui see tundub tobe või arvad, et sellist aega pole sul küll võtta, siis see on lihtsalt tüüpiline kaitsereaktsioon. Sa ei saa endale lubada mitte selleks aega võtta.

Sinu sisemist kunstniklast tuleb lõbustada, hellitada ja ära kuulata. Selle ülesande täitmisest kõrvalehiilimiseks on sama palju ettekäändeid, nagu sul on elupäevi. ”Raha pole”, on kõige tavalisem, kuigi keegi pole öelnud, et see kulukas peaks olema. Kunstniklaps vajab sinu aega, mitte kalleid lõbustusi. See võib olla pikem jalutuskäik metsas või mererannas, kahekesi mõne vana filmi vaatamine, keeglimäng, kunstigalerii külastus. Eelkõige kuula, mida su kunstniklaps nende ühiste retkede kohta ütleb. Kui ta kurdab, et teda viiakse ainult täiskasvanulikesse ja kultuuriliselt harivatesse kohtadesse, siis lisa rohkem mängulisust, nalja ja naeru.

Ja ei mingit edasilükkamist. Kalender lahti ja kohtumine kirja. Sinu kunstniklaps on sulle selle eest väga tänulik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga