Kogemusnõustaja kuulab!

2020. aasta mais alustavad Avitus MTÜ ja PILK MTÜ ühise koostööprojektina telefoninõustamist. Iga päev saavad abiotsijad helistada kogemusnõustajate tasulisele telefoniliinile ajavahemikul 18.00-22.00. Kõneminuti hind on 0.50 €.

Kogemusnõustajad on saanud väljaõppe ja oskavad klienti kuulata ning anda nõu enda kogemuse baasilt. Kui kogemusnõustaja ei oska klienti aidata, siis suunab järgmise spetsialisti juurde (või edastab kriisi- ja/või erakorralise abi infonumbrid).

Kliendiga kõnes olev kogemusnõustaja annab helistajale 45 min möödudes märku kõnes oldud ajast. Kogemusnõustamise telefoniliini maksimaalne kõneaeg on 60 min (maksumusega 30 €). Kliendil on võimalus leppida kokku järgmiseks korraks uus nõustamisaeg.

Pilootprojekti meeskonnas on seitse kogemusnõustajat, kellel on oma taastumislugu ja oskavad nõustada depressiooni, lähedase kaotuse, kroonilise haiguse, läbipõlemise, stressi- ja ärevushäire ning paljudel teistel teemadel.

Saame tuttavaks:

Carmen on I tüübi diabeetik ehk suhkruhaige. Ta teab mida tähendab 23 aastat olla krooniline haige.

Irita on aastaid võõrsil elanud ja teab, mida tähendavad Eestisse naasmise raskused, kaotatud töövõime või üksijäämine. Irita saab viia läbi nõustamist ka inglise ja hispaania keeles.

Külli on läbinud Imago suhteteraapia baaskoolituse ja nõustanud peresid (sh kasupered). Tal on kogemused leina ja terviseprobleemidega.

Eidi on elanud läbi raske elulise sündmuse – laste kaotuse ja sünnitusjärgse veremürgituse. Täna nõustab Eidi lisaks kaotusvalule riskiraseduse, depressiooni, stressi ja vaimse tervise teemadel.

Iren on pikaajalise kogemusnõustaja taustaga ja aidanud depressiooni või eluraskustesse kinni jäänud inimesi.