Kogemusnõustaja Carmen

Olen Carmen ja olen olnud tänaseks 23 aastat I tüübi diabeetik ehk suhkruhaige. Kuna mu diabeedi kompensatsioon oli pikalt väga halb (loe: ei hoidnud veresuhkruid korras nooremana), siis tänaseks on mul diabeedi tagajärjel tekkinud kõikvõimalikud tüsistused. Kahjustunud on silmad, jalad, käed, kogu veresoondkond ja närvid ning 9 aastat tagasi lakkasid töötamast ka mu neerud ning saan neeruasendusravi ehk dialüüsi 4x nädalas. Hetkel olen ka osaliselt karkudega ning ratastoolis. Kogu nende füüsiliste kannatuste tagajärjel olen võidelnud ning vahel väga rasketel hetkedel võitlen siiani ka depressiooni ja tüdimusega kõikidest nendest jamadest.

Eelmise aasta sügisest läksin Avitusse õppima kogemusnõustajaks, et saaksin olla toeks ja abiks oma saatusekaaslastele ning samade tunnete, mõtete ja probleemidega inimestele. Tunnen , et aidates ja toetades teisi, on mu haigustel ja kannatustel mingigi kasu ja võibolla päästab see kellegi tuleviku või kergendab kasvõi natukenegi olevikuga toimetulemist. Minuga rääkides ei pea sa tundma ühtegi hirmu, häbi ega alaväärsustunnet, sest ma ei anna sulle hinnanguid, ega ei süüdista, sest olen selle kõik ise läbi elanud ja tean kui raske see kõik on. Kui sa tunned, et oled oma muredega üksi, keegi sind ei mõista ja enam ei jaksa, siis ära oota ja ära jää üksi – võta minuga ühendust!

Lisaks mu põhihaigusele, milleks on diabeet ja kõikidele sellega seonduvate tüsistustele, võib minu poole pöörduda ja nõu või tuge küsida või lihtsalt ennast tühjaks rääkida ka järgmistel teemadel:

  • eneseväärtustamine,
  • alaväärsuskompleksid seoses haigusega,
  • kuidas tulla toime hirmudega,
  • kadunud eluisu,
  • depressioon,
  • kuidas tulla toime alkohoolikust vanemaga,
  • enesekehtestamine/enesekindlus,
  • mehe ja naise vahelised suhteprobleemid,
  • emotsionaalne söömine.

Lisaks kõigele, olen ka väga kodus vaimsete ja spirituaalsete teemadega ning kindlasti ei vaata viltu, kui soovid lihtsalt maailmaasju arutada, religioossetel teemadel vestelda või lihtsalt mõtiskleda miks see KARMA ikka nii b*tch minuga just on. Endiselt ma ei anna kellelegi hinnanguid ning ei loe mingit loengut, kuidas peab ja kuidas mitte! Olen lihtsalt su jaoks olemas!

#kogemusnõustamine #diabeet #kroonilinehaigus #depressioon #enesekehtestamine #vähenenudtöövõime

Saatelink: https://etv.err.ee/997955/ringvaade